17. 12. 2014

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice dostalo od Kiwanis klubu Slovácko dvě stovky hadrových panenek Kiwanis. Panenky nejsou pouze na hraní, pomáhají také při léčbě nejmenších pacientů.

Na modelu panenky ukazují lékaři malým pacientům, jaké vyšetření je právě čeká. Pomáhají i obráceně, když samotné děti na panence ukazují, co je bolí. Jedná se o účinnou a zároveň šetrnou metodu, která ulehčuje diagnostiku a mírní stres u dětí. Panenky vyrábějí jednotlivci z řad dobrovolníků, například domovů důchodců, ale také žáci základní školy ve Vnorovech, kteří plní těla panenek výstelkou. Malí pacienti si potom panenky Kiwanis odnášejí z nemocnice s sebou domů.

Kiwanis je celosvětovou organizací, jejíž členové se soustředí na pomoc dětem a mládeži. Uherskohradišťská nemocnice spolupracuje s Kiwanis klubem Slovácko pravidelně již deset let.