31. 8. 2023

V souvislosti s parkováním před areálem Uherskohradišťské nemocnice dochází na základě zpětné vazby od občanů k úpravě podmínek, za kterých je toto parkoviště možné využívat. Držitelé parkovací karty ušetří, nově již nebude vyžadován trvalý pobyt ve Štěpnicích.

Až tři desítky parkovacích míst poskytuje Uherskohradišťská nemocnice veřejnosti k parkování. Ve všední dny mohou občané využít parkovací stání na parkovišti před areálem nemocnice, a to v době od 15.00 do 7.00 hodin ráno. O víkendu a o státních svátcích zde mohou držitelé parkovacích karet parkovat neomezeně.

„Už na konci loňského roku jsme vyšli vstříc požadavkům města ohledně zpřístupnění parkovacích ploch u nemocnice, které nejsou po pracovní době a o víkendech plně vytíženy pacienty, návštěvníky a zaměstnanci nemocnice a mohou tak být poskytnuty veřejnosti. Na základě zpětné vazby od občanů jsme se po jednání s uherskohradišťskou radnicí dohodli na úpravě podmínek, za kterých je parkování možné využívat, především pak na snížení ceny za parkování,“ sdělil předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Nově tak místo původních 5 000 Kč za rok vyjde parkovací karta na 2 000 Kč ročně, měsíční poplatek je stanoven na 200 Kč. I nadále platí, že díky kartě budou mít její majitelé v uvedenou dobu parkování v rámci paušálu, pokud vymezený čas překročí, doplatí za výjezd z parkoviště standardní cenu parkování.

Další novinkou pak je, že parkovat u nemocnice budou moci také osoby, které nemají trvalé bydliště přímo ve Štěpnicích. „Jsem rád, že jsme společně s nemocnicí našli způsob, jak zjednodušit přístup k parkování občanů města na jejím velkokapacitním parkovišti a zároveň zefektivnit jeho využívání. Kromě úpravy ceny za parkování je důležitou změnou odstranění požadavku na prokazování trvalého bydliště ve Štěpnicích. Chápeme, že ne všichni lidé, kteří by mohli mít zájem využít parkování u nemocnice, jsou nutně místními rezidenty. Věřím, že tyto změny budou pozitivně přijaty,“ vyjádřil se starosta města Ing. Stanislav Blaha.

Zájemci o přidělení parkovací karty se mohou obrátit přímo na vedoucího útvaru Provoz a údržba pana Ing. Petra Hájka, tel: 572 529 180, e-mail: hajekpe@nemuh.cz.