23. 3. 2021

V rámci neustálé snahy o zkvalitnění péče o těhotné pacientky a pacientky po operačních výkonech se porodní asistentky a lékaři Porodnicko gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice zúčastnili kurzu tejpování.

Tato metoda se v současné době stává čím dál více oblíbeným neinvazivním řešením bolestivých stavů, zlepšuje hojení operačních ran a pomáhá organismu vstřebat modřiny i otoky. K tejpování vybraných částí těla se používají pružné lepící pásky, které jemně nadzvednou pokožku a tím podpoří její lepší prokrvení a zmírní tlak na receptory bolesti v kůži. Získané poznatky, znalosti a dovednosti tak budou využity nejen pro pacientky po císařském řezu, ale i pro pacientky po gynekologické operaci.

„Naším cílem je poskytnout pacientkám a rodičkám komplexní péči. Chceme, aby poporodní a pooperační rekonvalescence probíhala co nejlépe. Během roku máme také v plánu několik vzdělávacích akcí se zaměřením na využití rehabilitační technik u těhotných žen a u žen s gynekologickými potížemi. Absolvovaný kurz byl pro nás velmi přínosný. Je to opět krok kupředu k rozšíření našich služeb a pomoci pacientkám,“ uvedla primářka Soňa Pánková.