18. 9. 2017

Sobotní akce Uherskohradišťské nemocnice Pochod k roku srdce přilákala přes stovku zájemců, na které čekala desetikilometrová trasa Kunovským lesem. Malí i velcí účastníci tak mohli udělat něco pro své zdraví a dobrovolným startovným navíc podpořili celoroční projekt nemocnice Rok srdce.

Pochod odstartoval na heliportu nemocnice primář I. interního oddělení MUDr. Vladimír Okénka, který byl iniciátorem akce. „V rámci projektu Rok srdce se snažíme přiblížit veřejnosti problematiku kardiovaskulárních onemocnění, jejichž výskyt je v České republice poměrně vysoký. A jako základní preventivní opatření před těmito nemocemi doporučujeme pohybové aktivity, které však velké části populace chybí. Proto jsme se rozhodli uspořádat pochod k Roku srdce, abychom na tento nedostatek upozornili,“ uvedl primář Okénka.
Po nenáročném, přibližně dvouhodinovém výšlapu čekalo v cíli u ohniště na všechny občerstvení a doprovodný program. Děti si mohly zasoutěžit v různých disciplínách a dospělí si mohli nechat například změřit tlak.

Hlavními sponzory akce byly společnosti Hope sport, Ospek, Voma, Kofola, Jarošovský pivovar, Makro, Linea Nivnice a Relax. Mediálními partnery byli týdeník Dobrý den s Kurýrem, rádio Jih a televize TVS. Všem moc děkujeme!

Další akcí Uherskohradišťské nemocnice bude benefiční adventní koncert, který se bude konat v sobotu 16. prosince od 16.00 v kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti.