6. 11. 2023

Uherskohradišťská nemocnice uspořádala v prvním listopadovém týdnu první ročník kempu pro mediky s příznačným podtitulem „Nebuď jen divákem“. Díky enormnímu zájmu ze strany studentů vyšších ročníků lékařských univerzit byly odborné stáže rozděleny do dvou cyklů. Nabídku stát se součástí každodenního zdravotnického prostředí a prohloubit své lékařské znalosti a schopnosti využilo v prvním z nich celkem 9 budoucích lékařů.

„Chtěl bych moc poděkovat všem kolegům, kteří se na organizaci těchto odborných praxí podíleli, především pak primářům, kteří se stali garanty za jednotlivá oddělení. Exkluzivitu celého projektu nám potvrdil fakt, že kapacita kempu byla naplněna během několika málo hodin po zveřejnění nabídky,“ říká ředitel Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Během tří intenzivních dní, kdy se dvoučlenným skupinám věnují primáři a zdravotníci jednotlivých oddělení, získají medici cenné zkušenosti, rozšíří si obzory a seznámí se s různými aspekty praxe lékařského povolání.

„Všichni se k nám chovají moc hezky. Jsem nadšená, že jsem mohla poprvé v životě asistovat u operace a vyzkoušet si spoustu věcí. Kemp bych určitě doporučila všem mým spolužákům,“ sděluje s úsměvem studentka čtvrtého ročníku medicíny Univerzity Palackého v Olomouci Kristýna Hejdová.

„Kemp je skvělou příležitostí ukázat studentům vysokou kvalitu poskytované zdravotní péče a moderní prostředí naší nemocnice, a zásluhou doprovodného programu také atraktivitu města Uherské Hradiště. Věříme, že po dobré zkušenosti se alespoň někteří studenti po ukončení medicíny do naší nemocnice vrátí či alespoň budou mezi svými spolužáky šířit její dobré jméno. Tento projekt je jednou z dalších aktivit, kterou se nemocnice snaží předejít personální krizi, se kterou se již mnohá zdravotnická zařízení potýkají,“ dodal MUDr. Sládek.

Další příležitost blíže poznat Uherskohradišťskou nemocnici budou mít studenti lékařských fakult hned na jaře 2024.