2. 7. 2021

V tomto roce mohou nově služby tohoto přístroje využít pacienti rehabilitačního oddělení v Uherskohradišťské nemocnici. PodoCam je názorný a praktický doplněk vyšetření při řešení obtíží či bolestí pohybového aparátu.

PodoCam je složen z podoskopu (přístroj pro diagnostiku vad nohou), 2 Full HD webkamer a originálního softwaru, který umožňuje snímání plosek zespodu a nohou zezadu. Statický záznam i videozáznam funkce nohou se dá ukládat, popisovat, srovnávat v čase a exportovat.

„Přístroj slouží pro přímé pozorování a vyhodnocení zatíženého chodidla, můžeme tak přesně posuzovat nožní klenby, závady a poruchy osy dolních končetin či špatné postavení patní kosti. Výstup z vyšetření nám pomáhá při rozhodování o typu vhodné terapie,“ zhodnotila přínosnost rehabilitačního přístroje lékařka rehabilitačního oddělení MUDr. Jana Ferencová.

Vyšetřovat lze dospělé i děti přibližně od 2-3 let věku v závislosti na schopnosti spolupráce. PodoCam je propojen s tiskárnou, pacienti si tak z vyšetření odnášejí snímky, které mohou po čase porovnat a posoudit výsledky zvolené léčby.

Na vyšetření není nutné doporučení lékaře, objednat se lze přímo na telefonním čísle 572 529 737, v čase: po-pá 7.00 - 14.30 hod., případně osobně na registraci rehabilitačního oddělení (budova L). Poplatek za vyšetření činí 300 Kč.