8. 10. 2015

Týdeník Dobrý den s Kurýrem a Slovácké divadlo chtějí podpořit nové dárce krve, kteří se rozhodnou přijít na transfuzní stanici Uherskohradišťské nemocnice a darovat krev. Udělal to už například nový ředitel divadla Michal Zetel.

A v čem spočívá podpora dárcovství krve? Představení Pokrevní bratři je výborným pojítkem. "DOBRÝ DEN i Slovácké divadlo dlouhodobě pomáhají a příběh bratrů, kterým v žilách koluje stejná krev, k tomu přímo vybízí," řekl šéfredaktor DOBRÉHO DNE Pavel Paška. Stačí zajít poprvé darovat krev na transfuzní stanici do Uherskohradišťské nemocnice. Dárce pak dostane žeton, který nalepí do soutěžního kuponu - ten si mohou zájemci vystřihnout v týdeníku DDK. "Když ho pošle nebo donese k nám  do redakce, zařadíme dárce každý týden do slosování o vstupenky na předpremiéru muzikálu Pokrevní bratři," dodává Pavel Paška. Herec a mluvčí divadla Josef Kubáník připomíná: "Slovácké divadlo těm, kteří myslí i na druhé, velmi fandí. Pro všechny nové dárce krve připravíme v divadle velký zážitek," slibuje. Akci, která potrvá do 6. listopadu, podpořil i ředitel Slováckého divadla Michal Zetel, který již krev v hradišťské nemocnici daroval.