1. 3. 2024

Světový den sluchu, který již od roku 2007 vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO), připadá na neděli 3. března. U této příležitosti pořádá Uherskohradišťská nemocnice ve spolupráci s Poradenským centrem pro sluchově postižené Kroměříž přednášku „Když naslouchat už nestačí…“ V roli přednášejícího se představí zkušený lékař a foniatr Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Tomáš Talach. Setkání se uskuteční v úterý 5. března od 13:30 hod. v zasedací místnosti v 1. patře budovy místní pobočky na Palackého náměstí 293 v Uherském Hradišti.

„S různými formami vad sluchu se v České republice léčí přibližně půl milionu obyvatel. Světový den sluchu si klade za cíl vytvářet větší povědomí o tomto handicapu. Účastníci přednášky se dozvědí, kdy je správná chvíle navštívit foniatra, budou jim představeny druhy sluchadel i možnosti využití příspěvků od zdravotních pojišťoven,“ přibližuje obsah přednášky MUDr. Talach.

„Slyšení je pro většinu z nás něco zcela automatického, přirozeného, nad čím ani nepřemýšlíme, dokud se nám nestane, že sluch přestane správně fungovat. Postižení sluchu pak přináší určité snížení kvality života člověka a do značné míry ovlivňuje i jeho zapojení do společnosti. K vytváření většího povědomí o sluchovém postižení se prostřednictvím Světového dne sluchu připojuje i naše organizace. Přednáška je určena nejen pro klienty poradenského centra, ale i pro širokou veřejnost. Vstup je zdarma, těšíme se na Vás!“ dodává vedoucí pobočky pro sluchově postižené Markéta Bruková, DiS.

Pro všechny zájemce, kteří se nebudou moci na přednášku dostavit osobně, ale i pro ty, kteří se chtějí o sluchových vadách dozvědět další zajímavé informace, je na webových stránkách nemocnice dostupný podcast Pulsování věnovaný prevenci, příčinám i možnostem léčby nedoslýchavosti.