18. 9. 2014

Představení Slováckého divadla Rychlé šípy slavilo jubileum. Ve středu 17. září se Rychlé šípy hrály již po čtyřsté. A co víc, výtěžek z dražby, která se uskutečnila po představení, byl určen projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok seniora.

Stalo se již tradicí, že hned po jubilejním představení Rychlých šípů herci uspořádají dražbu, jejíž výtěžek putuje na různé charitativní projekty. Tentokrát si herci vybrali Uherskohradišťskou nemocnici. „Hráli jsme v rámci představení i scénku, kdy jsme jako Rychlé šípy ve velmi pokročilém věku. Ale kromě legrace jsme zároveň chtěli upozornit na projekt Rok seniora a na to, že je důležité se seniorům – nejen v nemocnici věnovat,“ uvedl herec David Vacke alias Mirek Dušín.

V dražbě se objevila dvě trička s motivem Rychlých šípů a tři nabídky zážitků – strávit reprízu představení v zákulisí s herci Slováckého divadla Jitkou Joskovou a Jiřím Hejcmanem, dostat dort, který upeče herec Tomáš Šulaj a získat také bažanta, kterého uloví vášnivý nimrod, herec Zdeněk Trčálek. Kromě dražby se ve foyer divadla plnila penězi také kasička nemocnice, za každý vložený příspěvek dostal dotyčný vodní rostlinu. Ty věnovala speciálně pro tuto akci fanynka Slováckého divadla Jana Červinková. Částka za vydražené věci spolu s penězi z kasičky se nakonec vyšplhala na 23 500 korun. Herci Slováckého divadla se rozhodli v rámci projektu nemocnice Rok seniora použít finance na nákup jednoho elektrického polohovacího lůžka.