25. 10. 2022

Říjen je měsíc, ve kterém je po celém světě připomínána problematika zhoubných nádorů prsu. V pátek 21. října připravila Uherskohradišťská nemocnice preventivní akci v podobě mamografického vyšetření určené seniorkám, u kterých je riziko vzniku rakoviny největší.

„Ročně u nás vyšetříme přibližně 9 000 pacientek. Seniorky patří mezi nejohroženější skupinu, jelikož riziko karcinomu prsu roste s přibývajícím věkem. Preventivní akce se zúčastnila více než desítka žen, některé využily možnosti blízkého termínu, jedna pacientka byla na vyšetření ve svých sedmdesáti letech vůbec poprvé,“ sdělila primářka Mamodiagnostického oddělení Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Libuše Nabitá.

Preventivní vyšetření na mamografu by měla podstoupit každá žena starší 45 let, a to v pravidelném intervalu jedenkrát za dva roky. Na vyšetření je nutno objednat se předem, a to na telefonním čísle 572 529 782, 572 529 787 nebo osobně na registraci mamodiagnostického oddělení či prostřednictvím webových stránek Uherskohradišťské nemocnice. Mamodiagnostické oddělení se nachází v přízemí budovy F (skleňák).