23. 10. 2023

K celosvětové kampani zaměřené na prevenci onemocnění rakoviny varlat a prostaty se Uherskohradišťská nemocnice připojí již posedmé. V průběhu listopadu nabídne zájemcům na pracovišti klinické biochemie preventivní vyšetření spočívající v odběru malého vzorku krve. Osvětovou kampaň a nemocnici bude možné také podpořit aktivním pohybem, a to prostřednictvím druhého ročníku akce „Vyběhni v Movemberu s UHN“.

„Listopad je na našem oddělení s testováním prostatického antigenu, který diagnostikuje onemocnění prostaty, tradičně spjatý. Pánové se nemusí ničeho obávat, vyšetření je bezbolestné, výsledek je k dispozici na vyžádání do druhého dne po odběru. Pro prvních 500 zájemců je vyšetření zdarma, poté bude zpoplatněno částkou 100 Kč,“ přibližuje preventivní akci primářka oddělení klinické biochemie Ing. Bronislava Rozhonová.

I letos se navíc zájemci mohou připojit do druhého ročníku sportovní výzvy. Stačí se přihlásit do mobilní aplikace pro měření aktivity Strava.com a vstoupit do klubu „Vyběhni v Movemberu s UHN“. Za každý uběhnutý kilometr přispěje partnerská společnost Beckman Coulter nemocnici částkou 5 kč, a to až do výše 6 tisíc kilometrů. Pro pět nejaktivnějších sportovců je připraven poukaz do místního barbershopu.

„Zájemci o účast mohou běhat kdekoliv a kdykoliv po celý měsíc listopad. Veškerý výtěžek poputuje na nákup diagnostických sad sloužících k vyšetření onemocnění prostaty. Akci odstartujeme symbolickým výběhem v úterý 31. října v 16 hod. od pracoviště klinické biochemie. Všechny účastníky můžeme otestovat přímo na místě, tak vyběhněte s námi,“ dodává primářka.

Více informací na www.strava.com.