16. 1. 2023

V pátek odpoledne dorazila do Uherskohradišťské nemocnice volební komise, která umožnila téměř devíti desítkám hospitalizovaných pacientů odevzdat svůj hlas v prvním kole prezidentských voleb.

„Ve speciálním seznamu bylo zapsáno celkem 82 pacientů, 5 osob odvolilo s voličským průkazem. Ve srovnání s počtem voličů v prvním kole prezidenských voleb v roce 2018 evidujeme mírně vyšší zájem, před pěti lety odevzdalo svůj hlas 75 hospitalizovaných pacientů,“ sdělil Mgr. Jakub Crkva, vedoucí procesně právního útvaru Uherskohradišťské nemocnice.

Prvním voličem se stal pan Vratislav Svoboda z Mařatic, pacient hospitalizovaný na interním oddělení II. „Voleb se účastním pravidelně, je to má občanská povinnost. O výběru kandidáta jsem přemýšlel déle, k finálnímu rozhodnutí mi pomohly televizní debaty,“ řekl pan Svoboda.

O svém kandidátovi nebyla ihned přesvědčená ani první volící pacientka paní Ludmila Pavlušová ze Strání. „Svou volbu jsem dlouho zvažovala. Zajímala jsem se o program každého kandidáta, zejména ke vztahu k důchodcům. Za možnost zprostředkování voleb v nemocnici bych chtěla všem moc poděkovat,“ dodala paní Pavlušová.