2. 1. 2024

Přesně 36 minut po silvestrovské půlnoci se v uherskohradišťské porodnici narodil Mateo Peréz Kravec. Zdravý chlapeček měří 49 centimetrů, váží 3 180 gramů a stal se prvním miminkem narozeným v novém roce nejen v Uherskohradišťské nemocnici, ale i v celém Zlínském kraji.

Maminka Simona Kravcová pochází z Tlumačova, kde nyní i se svým partnerem, který je původem z Mexika, žije. Na malého Matea se doma kromě tatínka těší i pětiletá sestřička Valentýna. „Uherskohradišťskou nemocnici jsem si vybrala na základě doporučení, a hlavně kvůli porodní asistentce paní Adrianě Dudové, se kterou jsem byla v kontaktu již v období těhotenství. Tímto bych chtěla jí i všem z personálu porodnice moc poděkovat za úžasnou péči. Samotný porod probíhal nad očekávání velmi dobře, Mateo přišel na svět do dvou hodin po příjezdu do nemocnice,“ řekla maminka Simona Kravcová.

Mamince přišel osobně poblahopřát ředitel nemocnice MUDr. Petr Sládek spolu s primářkou porodnicko gynekologického oddělení MUDr. Soňou Pánkovou, Ph.D. a primářkou dětského oddělení MUDr. Irenou Baroňovou.

Během prvního dne v novém roce přišlo v porodnici na svět hned sedm miminek, tři chlapečci a čtyři holčičky. Celkem se v Uherskohradišťské nemocnici v roce 2023 narodilo 1 283 dětí.