2. 1. 2021

Prvním dítětem roku 2021 narozeným v nemocnicích Zlínského kraje je děvčátko Ela. Přišla na svět 2 hodiny a 5 minut po silvestrovské půlnoci v porodnici Kroměřížské nemocnice. Při porodu vážila 3360 gramů a měřila 48 centimetrů. Její maminka Kristýna Šumberová je ze Zdounek na Kroměřížsku. V kroměřížské porodnici se od půlnoci do osmé hodiny večerní narodily celkem tři děti, ve všech případech děvčátka.

V Uherskohradišťské nemocnici je letos prvním dítětem chlapec Václav, který se narodil přesně ve 4 hodiny ráno, při porodu vážil 3300 gramů a měřil 50 centimetrů. Jeho maminka Marcela Procházková je z Tvarožné Lhoty. Do sedmé hodiny ranní tam přišly na svět celkem dvě děti, v obou případech chlapci.

V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně na prvního letošního novorozence čekali až do odpoledních hodin. Chlapec Jakub přišel na svět v 16 hodin a 5 minut, při porodu vážil 3800 gramů a narodil se mamince Miroslavě a tatínkovi Jakubovi Knotkovým z Otrokovic.

V roce 2020 proběhlo v Uherskohradišťské nemocnici celkem 1502 porodů, narodilo se 1511 dětí. Z toho 795 chlapců a 716 děvčátek. Provedeno bylo 277 císařských řezů, tj 18,4% z celkového počtu porodů. 5,2% byly vaginální operační porody (vakuumextrakce či klešťový porod). Nejčastější dívčí jména byla Natálie (28) a Anna (25), z chlapeckých jmen bylo nejvíce Jakubů (41) a Matyášů (38).

Vážíme si přízně a důvěry nastávajících rodičů, přejeme pevné zdraví nejen jim, ale i jejich dětem. I nadále zachováme empatický, profesionální přístup nejen k rodičkám, ale ke všem pacientkám, které budou péči našeho Porodnicko-gynekologického oddělení potřebovat. Prim. MUDr. Soňa Pánková