2. 1. 2014

Až do druhého ledna si museli počkat v porodnici v Uherskohradišťské nemocnici na první miminko roku 2014. Šťastnou maminkou je Pavla Čarná z Popovic, které se 2. ledna v čase 5:48 narodil syn Lukáš.

„Původně jsem měla termín na Štědrý den, ale nakonec to vyšlo až 2 ledna,“ okomentovala Pavla Čarná porod, který proběhl rychle a bez komplikací i za účasti tatínka. Novorozený Lukáš je jejím druhým dítěte, první Eva se také narodila v Uherskohradišťské nemocnici, ale už před necelými třemi lety. Lukáš při narození vážil 3 600 g a měřil 52 cm. Spokojené mamince kromě zástupců nemocnice popřál k synovi také náměstek hejtmana Zlínského kraje MUDr. Lubomír Nečas.

V loňském roce se v Uherskohradišťské nemocnici narodilo 1095 dětí – 549 chlapců a 546 děvčat. Porodů přitom bylo celkem 1087, několikrát se totiž narodila dvojčata. V roce 2012 se v UHN narodilo 1121 dětí, tedy o 26 více než loni.