28. 5. 2021

Místní umělci zahrají zdravotníkům doslova pod okny v areálu nemocnice. To vše jako vyjádření úcty nejen sestrám, ale všem zdravotníkům za jejich nasazení v nelehkém období posledního více než roku.

Ve středu 2. června od 11 do 12:30 se areál Uherskohradišťské nemocnice promění v improvizovaný minifestival. Proběhne tam koncert Honzy Grebíka, Katky Polonyiové, Jury Pavlici a dalších umělců. „Rádi bychom dali personálu nemocnice najevo, jak moc si vážíme jejich práce. Jak náročná je, to jsme mohli vidět za poslední rok víc než jasně. Doufáme, že se nám tímto gestem podaří mimo jiné sjednotit region, vyjádřit soudržnost a třeba i inspirovat ostatní,“ vysvětluje Marek Pochylý.

Není to poprvé, kdy tým okolo Marka Pochylého podpořil hradišťské zdravotnické zařízení. V roce 2019 mezi Uherskohradišťskou nemocnici a Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně rozdělil rovným dílem 100 000 korun, tedy celý výtěžek ze dvou cestovatelských besed Vandráci Vagamundos. Před rokem spolu s muzikantem Honzou Grebíkem vypustili do světa písničku Zničehonic pro všechny statečné z první linie. V poslední den Slováckého léta 2020 pak předali organizátoři sportovně-hudebního festivalu řediteli Petru Sládkovi šek na 20 000 korun. Ty se podařilo získat i díky kapele Tabák, když se vzdala svého honoráře právě ve prospěch Uherskohradišťské nemocnice.

Koncert bude dostupný online v rámci živého přenosu na facebookových stránkách Mysli Jinak, Slovácké beachové léto a Uherskohradišťská nemocnice.

Odkaz na událost na Facebooku ZDE

Více informací: Petra Kučerová, 737 43 61 50, kucerova@slovackeleto.cz