8. 6. 2020

S účinností od pondělí 8. 6. 2020 platí v Uherskohradišťské nemocnici následující pravidla pro vstup do areálu. Do budov UHN nesmí vstupovat nikdo, kdo má příznaky onemocnění COVID-19, bez jiného zdravotního zdůvodnění takového zdravotního stavu.

Takovéto osoby jsou povinny jít na infekční ambulanci, kde budou vyšetřeny a budou jim poskytnuty příslušné zdravotní služby. V budovách Centrálního objektu I a Centrálního objektu II (vstupem přes CO I), na registraci Porodnicko-gynekologického oddělení a registraci Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny je měřena tělesná teplota termokamerou a výstup je vysílán na monitor, který zvukovým signálem upozorní službu konající personál, pokud přicházející osoba má zvýšenou tělesnou teplotu.

Osoby se zvýšenou tělesnou teplotou, kteří jsou pacienty, po pozitivním vyptání příznaků onemocnění COVID-19 odvede personál do izolační místnosti.