14. 8. 2017

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny Uherskohradišťské nemocnice se dočkalo nových zrekonstruovaných prostor v budově bývalého anesteziologicko resuscitačního oddělení (ARO), která se nachází přímo naproti stávající budovy rehabilitace.

Rozšíření pracoviště souvisí s plánovaným nákupem nových přístrojů pro robotickou rehabilitaci, které přijdou do uvolněných prostor hlavní budovy rehabilitace a fyzikální medicíny. Vedle nových přístrojů za přibližně 10 milionů korun zůstane ve stávající budově registrace pacientů, většina individuálních cvičeben, vodoléčba, menší tělocvična pro skupinové cvičení Redcord a zůstanou zde i ambulance lékařů.

Do nové budovy se již přestěhovala elektroléčba, magnetoterapie, laserové pracoviště, tělocvična pro senzomotoriku a tělocvičny pro fyzioterapii. V nových prostorách budou sídlit také oba psychologové Uherskohradišťské nemocnice.

„Vzhledem k modernizaci a plánovanému nákupu nových přístrojů pro naše oddělení bylo nutné poohlížet se po nových prostorách. Nevyužitá budova bývalého ARO, která se nachází hned naproti našemu oddělení, byla optimální variantou. K dalšímu vyšetření či rehabilitačnímu cvičení to budou mít naši pacienti jen „přes cestu“,“ vysvětluje primářka oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny MUDr. Jolana Dostálková a dodává, že rozšíření oddělení přinese také mnohem větší komfort a soukromí pro pacienty, zlepšení kvality péče a v neposlední řadě i lepší pracovní prostředí pro fyzioterapeuty.

Provoz laserové terapie, magnetoterapie, elektroléčby a ambulancí psychologů byl již zahájen, velká tělocvična bude pacientům k dispozici od pondělí 14. srpna a tělocvičny pro individuální cvičení od 1. září.