19. 6. 2023

Letošní 21. ročník soutěže Stavba roku Zlínského kraje zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo 15. června 2023 v Uherském Brodě za účasti nejvyšších představitelů Zlínského kraje, odborné poroty i veřejnosti. Prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje získala rekonstrukce objektu 14 v Uherskohradišťské nemocnici.

„Zvládnout rekonstrukci zdravotnického zařízení za provozu je velmi komplikované. Současně je to příkladná ukázka toho, že i ve zdravotnictví se dají modernizovat původní budovy, které díky tomu mohou nadále sloužit další desítky let,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Práce na přestavbě pavilonu započaly na začátku září v roce 2020, slavnostní otevření zrekonstruované budovy proběhlo 4. října 2022. Nové prostory poskytly zázemí pro obory plicního lékařství, neurologie, onkologie a některým dalším diagnostickým pracovištím. Rekonstrukci v částce necelých 260 milionů korun včetně DPH financoval Zlínský kraj, který je vlastníkem budovy. Nábytek a lékařskou technologii hradila Uherskohradišťská nemocnice z vlastních zdrojů.

„Získaného ocenění si velmi vážíme a děkujeme Zlínskému kraji, který nám pomáhá budovat špičkové moderní zdravotnické pracoviště poskytující pacientům z našeho regionu nejen vyšší kvalitu péče, ale i větší komfort a lepší zázemí pro personál. Dalším projektem, ke kterému je v rámci stavebních prací naše pozornost v tomto roce nejvíce zaměřena, je rekonstrukce budovy „staré interny“. Pokud půjde vše podle plánu, přestavba pavilonu bude zahájena na konci letošního roku,“ dodal předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.