9. 12. 2023

Zaměstnanci nemocnice mohou již v tomto týdnu opět využívat parkovací plochu za infekčním pavilonem („skleňákem“). Stavební práce byly dokončeny v tomto týdnu, rekonstrukce parkoviště přinesla navýšení počtu parkovacích míst z původních 94 na 122.

„Stavební úpravy byly zahájeny v první polovině srpna a dle předpokladu byly dokončeny ještě do konce letošního roku. Původní zpevněná plocha je nahrazena kvalitním a plnohodnotným dlážděným parkovištěm, nově zde jsou také vyznačeny parkovací pruhy, a to pomocí dlažby z odlišného kontrastního barevného odstínu,“ přiblížil hlavní změny Ing. Pavel Lečbych, vedoucí oddělení stavebních investic.

Nová plocha parkoviště optimálně využívá kapacitu dané části nemocničního areálu a zaměstnancům poskytne vyšší standard parkování. Součástí projektu je také nové osvětlení a výsadba zeleně. Náklady za rekonstrukci v celkové hodnotě 12 milionů korun byly uhrazeny z rozpočtu Uherskohradišťské nemocnice.