14. 7. 2021

V září 2020 byla v Uherskohradišťské nemocnici započata rekonstrukce plicního pavilonu. Po necelém roce pokračují stavební práce podle časového harmonogramu, dokončení včetně zkušebního provozu je plánováno na první polovinu roku 2022.

„V současné době je dokončena monolitická konstrukce přístavby výtahů a schodiště, byly provedeny piloty základů vnějšího ocelového únikového schodiště a dokončeny sanace stávajících železobetonových konstrukcí uvnitř budovy. Provádí se montáž SDK příček včetně zárubní a všech rozvodů v prvním a ve třetím nadzemním podlaží. V technickém podlaží probíhá montáž vzduchotechnických jednotek, rozvodů kanalizace, vody, ústředního topení, medicinálních plynů a elektroinstalace,“ okomentoval aktuální situaci na stavbě projektový manažer Ing. Pavel Lečbych.

Zrekonstruovaný pavilon nabídne pacientům vyšší kvalitu péče a větší komfort, zároveň bude sloužit jako zázemí pro obory plicního lékařství, neurologie, onkologie a pro některá diagnostická pracoviště.

„Dokončení rekonstrukce plicního pavilonu bude dalším krokem ke splnění našeho cíle, a to koncentrovat zdravotnická pracoviště, která poskytují akutní péči do jednoho funkčního celku. Jsem rád, že práce na stavbě probíhají dle harmonogramu, za to patří všem zúčastněným velký dík,“ uvedl předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Přestavbu plicního pavilonu vyčíslenou na více než 260 milionů korun financuje Zlínský kraj, který je vlastníkem budovy, nábytek a lékařskou technologii bude hradit UHN z vlastních zdrojů.