23. 4. 2019

Letošní odbornou konferenci, kterou pro své zaměstnance i externí lékaře a sestřičky dvakrát ročně organizuje Uherskohradišťská nemocnice, hostily prostory Podnikatelského inkubátoru v Kunovicích. Témata letošních příspěvků byla podmíněna celoročnímu projektu, Roku ženy. Po odborné stránce se proto organizace zhostilo Porodnicko gynekologické oddělení.

„Přednášky jsme zaměřili zvlášť na lékaře, a zvlášť na nelékařský zdravotnický personál. Spektrum příspěvků bylo díky tomu mimořádně široké. Jsem opravdu ráda, že je tématem letošního roku právě žena. Beru to jako velké ocenění naší práce,“ řekla primářka Porodnicko gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice Soňa Pánková. Ona sama na konferenci přispěla tématem o fungování dětské gynekologické ambulance, z úst vedoucího Gynekologického útvaru Fakultní nemocnice Brno Roberta Hudečka zazněly novinky v léčbě Endometriozy a řeč byla i o prenatálním screeningu nebo hormonální terapii. V sesterské části se přednášky dotkly močové inkontinence, předporodních kurzů, alternativních metod porodu nebo třeba možných komplikací v šestinedělí.

Konference se zúčastnilo bezmála devadesát lékařů a více než sto padesát sester. „Jsem rád, že je o naše akce stále zájem. V našem oboru je více než kde jinde zapotřebí se neustále vzdělávat a sledovat trendy. Primárně počítáme s edukací vlastního personálu, věřím ale, že témata jsou přínosná i pro širší odbornou veřejnost. Většinu odborného programu zajišťují naši lékaři a sestřičky, chceme totiž také dosáhnout toho, aby odborná veřejnost věděla, kdo tady pracuje a s kým vlastně komunikují. Velmi si vážím toho, že se nám daří propojovat nemocnici a privátní sektor, a to nejen na té pracovní, ale také přátelské, rovině,“ zhodnotil jarní konferenci ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

Druhá letošní konference se uskuteční v září, tentokrát v kině Hvězda, pod taktovkou chirurgů Uherskohradišťské nemocnice.