24. 8. 2020

Situace v Uherskohradišťské nemocnici, kde se v polovině srpna objevilo ohnisko koronaviru na oddělení rehabilitace, se pomalu zklidňuje. Přes víkend nepřibyly žádné nové případy koronaviru u pacientů ani zaměstnanců nemocnice. Od konce minulého týdne tedy platí, že počet pozitivně testovaných zůstává na číslech 14 zdravotníků a 3 pacienti.

„Od dnešního dne jsme tak mohli obnovit standardní režim oddělení rehabilitace, kde byl od minulého pondělí pozastaven příjem pacientů, nyní už jsou pacienti na rehabilitační lůžka opět přijímáni. V této souvislosti se znovu mohly rozběhnout v plném rozsahu plánované operace velkých kloubů. Uherskohradišťská nemocnice tedy funguje v běžném provozu, stále ale platí zpřísněná hygienická opatření, tedy zákaz návštěv, povinnost nošení roušek v budovách i venkovním areálu nemocnice a nutnost věnovat pozornost důsledné hygieně rukou. Děkujeme za pochopení a disciplínu,“ uvedl Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.