16. 8. 2023

V první polovině srpna byla v Uherskohradišťské nemocnici zahájena rekonstrukce parkovací plochy za infekčním pavilonem vyhrazené pro zaměstnance nemocnice, stavební práce současně probíhají také na rekonstrukci garáží a zázemí pro úklidovou četu. Bude se jednat o rozšíření vjezdových vrat a úpravu střechy pro následnou instalaci fotovoltaické elektrárny.

„Rekonstrukcí bude navýšena kapacita z původních 94 na 122 parkovacích míst. Nová plocha nabídne zaměstnancům nemocnice také vyšší standard parkování, součástí projektu je nové osvětlení a výsadba zeleně. Přebudováním plochy optimálně využijeme kapacitu dané části nemocničního areálu. Pacientů a návštěvníků zdravotnického zařízení se žádná omezení nedotknou, k dispozici budou nadále všechna parkoviště v areálu nemocnice,“ přiblížil úpravy parkovací plochy Ing. Pavel Lečbych, vedoucí oddělení stavebních investic.

Původní zpevněná plocha tvořená silničními panely bude nahrazena kvalitním a plnohodnotným dlážděným parkovištěm, jednotlivá parkovací stání budou od sebe oddělena pruhem z dlažby odlišného kontrastního barevného odstínu.

„Všechny investiční akce souvisí s postupným opouštěním východního prostoru a vychází z dlouhodobé koncepce rozvoje areálu nemocnice. Rekonstrukce parkoviště, garáží a výstavba nového zázemí pro úklid budou probíhat do konce letošního roku, celkové náklady v hodnotě téměř 24 milionů Kč bez DPH uhradí nemocnice ze svého rozpočtu,“ doplnil ředitel Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.