25. 12. 2023

Na Štědrý den do Uherskohradišťské nemocnice dorazil dle slov zdravotníků standardní počet pacientů, jejich obtíže nebyly ve většině případů vážného charakteru. Nárůst pacientů očekávají pracovníci nemocnice spíše v průběhu svátků.

Na chirurgické ambulanci bylo do dnešního rána ošetřeno 55 osob, mezi jejich zdravotní obtíže patřily převážně bolesti břicha, žaludku a úrazy lehčího typu spojené s pádem. Typický vánoční problém v podobě uvíznuté kosti v krku nebyl zaznamenán ani jeden.

Na pohotovost se dostavilo do osmé hodiny večerní 23 pacientů s převážně respiračními obtížemi, interní ambulance ošetřila přibližně 25 lidí, zdravotníci zde evidovali několik případů spojených s nadměrným užitím alkoholu.

Vysoké teploty, kašel, průjmy, zvracení – s těmito obtížemi přicházeli nejčastěji nejmenší pacienti na dětské oddělení, do rána zde byly ošetřeny necelé tři desítky dětí.

Nejkrásnější dárek v podobě narození miminka dostaly hned tři maminky, na Štědrý den přišli na svět tři chlapci.