2. 5. 2014

Žáci 8. a 9. ročníků ze Základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti se přišli v rámci školního Dne země do Uherskohradišťské nemocnice podívat, jak se v jejím areálu nakládá s odpady. Součástí exkurze byla také prohlídka spalovny nebezpečných odpadů a kotelny, studenti viděli i jednu z 25 objektových předávacích stanic.
Uherskohradišťská nemocnice jako jedna z mála nemocnic provozuje vlastní spalovnou nebezpečných odpadů s energetickým využitím. Ročně v ní spálí zhruba 340 tun odpadu a pokryje tak asi 8 procent celkové potřeby tepla nemocnice.