1. 6. 2015

Uherskohradišťská nemocnice se zapojila do kampaně Světového dne bez tabáku. V pátek 29. května si několik desítek zájemců nechalo zdarma vyšetřit své plíce a lékaři jim při té příležitosti také doporučili, jak se zbavit závislosti na nikotinu.

Většina návštěvníků této akce byli kuřáci, kteří chtěli vědět, jak na tom jsou. Část z nich projevila zájem o odvykací kůru, několik bylo pozváno kvůli výsledkům na další došetření. V Uherskohradišťské nemocnici funguje již od roku 2010 v rámci plicní ambulance poradna pro odvykání kouření. Ta poskytuje aktuální zhodnocení zdravotního stavu, poradenství a možnost odvykání kouření moderními léčebnými postupy. Boj s kuřáctvím je podstatnou náplní práce pneumologického týmu plicního oddělení v Uherskohradišťské nemocnici. "Následky kouření totiž tvoří většinu léčebných diagnóz od bronchitidy, přes kardiovaskulární nemoci až po onkologické nálezy," upřesnil zástupce primáře plicního oddělení MUDr. Arnošt Sobol.