12. 6. 2020

V neděli 14.6.2020 si připomínáme Světový den dárců krve, při kterém si naplno uvědomujeme, jak je pro nás krev důležitá. Motto letošního roku zní "Každý dárce krve je hrdina." Tento den je velkým poděkováním všem, kteří nezištně pomáhají a darují krev pro záchranu druhých.

Nemocnice založené Zlínským krajem obnovily během května v plném rozsahu odběry krve od dobrovolných dárců. A ti chodili ve velkých počtech. Nárůsty ve srovnání s květnem minulého roku zaznamenalo také Hematologicko-transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Uherskohradišťská nemocnice zaznamenala v uplynulém měsíci 1 135 úspěšných odběrů, o 16 více než v roce 2019. „Za ochotu k nám přijít a pomoci všem dobrovolným dárcům děkujeme. A můžeme je ujistit, že si naší spolupráce velmi vážíme,“ vzkázala Marta Černá, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení.

Ve všech nemocnicích nyní věří, že příznivý trend bude pokračovat také v červnu. Pomoci tomu může i zmíněný Světový den dárců krve, který řada dárců využívá k návštěvám transfuzních oddělení. „Dobrovolní dárci krve jsou pro každou nemocnici váženými partnery. Pomáhají konkrétním pacientům, pomáhají nám v péči o ně. Jim všem za tuto ochotu a podporu děkujeme,“ vzkázal Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Z fotografie Vás zdraví a za celou Uherskohradišťskou nemocnici všem dárcům děkuje tým z Hematologicko-transfuzního oddělení.