3. 5. 2019

6. května se Uherskohradišťská nemocnice opět připojí ke Světovému dni hygieny rukou. Ten oficiálně připadá na 5. května a jeho hlavním iniciátorem je Světová zdravotnická organizace, která v letošním roce zvolila hlavním heslem kampaně „Clean care for all- itś in your hands“ (Hygiena pro všechny- je to ve Tvých rukou). Cílem akce je především upozornit na význam mytí rukou a hygieny obecně při prevenci přenosu mnoha infekčních onemocnění.

V pondělí 6. května si tak veřejnost může v přízemí obou centrálních objektů Uherskohradišťské nemocnice vyzkoušet správnou techniku hygieny rukou, k dispozici bude také UV lampa, na které bude možné správný postup zkontrolovat. Ve druhém centrálním objektu (budova nové interny) bude také připraveno stanoviště s modelem těla, které nabídne široké veřejnosti možnost nacvičit a zkonzultovat správnou techniku při ošetřování ran.
Všechny aktivity budou k dispozici od 9:00 do 14:00, a to zcela zdarma.