26. 10. 2018

Uherskohradišťská nemocnice postupně spouští projekt „Voňavá nemocnice“. Do společných prostor jednotlivých oddělení začne umisťovat speciální osvěžovače, které budou do vzduchu rozptylovat příjemné vůně. Jde o další opatření, jehož cílem je výrazně zlepšit prostředí pro pacienty a jejich návštěvy, ale také pro personál nemocnice.

První přístroj, jehož prostřednictvím se do vzduchu rozprašují miniaturní aerosolové kapičky vůně, umístila nemocnice do prostor Zdravotně sociálního střediska.  „Zdravotně sociální středisko jsme brali jako takový testovací režim, na jehož základě se pak budeme rozhodovat, jestli vůně postupně rozšíříme i na jiná oddělení nemocnice. Musím říct, že reakce byly veskrze pozitivní. Sám jsem si to vyzkoušel a ten dojem z prostředí je skutečně mnohem příjemnější,“ říká k projektu Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice. „Přístroje, které vůni rozptylují, umisťujeme na chodbách a v jiných společných prostorách. V každém pokoji by neměly smysl, šíří se na velkou vzdálenost. Zdravotníci na jednotlivých odděleních navíc dostanou na výběr z celé škály možností - jednotlivá pracoviště tak mohou vonět po citrusech nebo třeba vůní čerstvě vypraného prádla. Aroma je také možné různě střídat,“ doplňuje David Gojš, vedoucí útvaru nákupu a skladování.

Rozptylovače vůní se budou v Uherskohradišťské nemocnici zavádět postupně, a to podle zájmu jednotlivých oddělení. „Je obecně známo, že až sedmdesát pět procent emocí je vyvoláno právě vůněmi. Chceme, aby se pacienti i návštěvníci u nás cítili dobře. Snažíme se proto prostředí nemocnice neustále vylepšovat, stále budujeme a rekonstruujeme, zkrášlujeme areál výsadbou i hezkými lavičkami. Příjemná vůně je tak jen dalším logickým krokem na naší cestě za opravdu kvalitní a moderní nemocnicí,“ uzavírá Petr Sládek.