8. 1. 2019

Ve čtvrtek 17. ledna se na Hematologicko transfúzním oddělení Uherskohradišťské nemocnice uskuteční akce „450 ml naděje“. Jejím hlavním cílem je získání nových bezplatných prvodárců. Těch je, i přes velmi silnou dárcovskou základnu zdejší nemocnice, stále nedostatek.

Projekt „450 ml naděje“ vznikl v září roku 2018 pod patronátem Nadačního fondu Naděje. Doposud se jeho představitelům podařilo zorganizovat hromadné odběry krve v Hradci Králové, Hodoníně, Kyjově a Trutnově. Díky tomu se do registru dárců zapsalo celkem 232 nových jmen. V letošním roce je v plánu kampaň zopakovat také v Brně, Přerově, Zlíně a Uherském Hradišti.

„Na našem oddělení budeme připravení ve čtvrtek 17. ledna, a to hned od časných ranních hodin. S dárci sice problém nemáme, uvítáme ale jakoukoli příležitost nalákat nové. Doufáme, že se díky této kampani i náš registr dárců krve výrazně rozšíří a omladí,“ říká René Kamrla, lékař Hematologicko transfúzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Prvodárci se mohou za svou návštěvu těšit také na malé dárečky, které pro ně organizátoři přichystali.