8. 4. 2024

Porodnicko gynekologické oddělení přichází s novinkou v podobě možnosti bezplatné individuální konzultace s porodní asistentkou pracující na porodním sále v Uherskohradišťské nemocnici. Nová služba „Hodinka s porodní asistentkou“ je určena ženám po ukončeném 36. týdnu těhotenství.

„Několikrát do týdne se u nás na oddělení objeví maminky s prosbou o prohlídku porodního sálu. Rozhovor se následně přirozeně stočí i na témata související s koncem těhotenství a přípravou porodu. Jejich návštěvy bývají nečekané, a ne vždy se jim můžeme, s ohledem na akutní péči poskytovanou právě rodícím ženám, plně věnovat. Proto jsme se s kolegyněmi rozhodly nabídnout rodičkám novou službu „Hodinka s porodní asistentkou“. Po předchozí domluvě se bude mamince individuálně věnovat porodní asistentka, která ženu seznámí s prostředím, ukáže porodní pokoje, zodpoví všechny dotazy a představí služby, které naše oddělení nabízí,“ přibližuje novinku Bc. Eva Hladišová, staniční sestra porodního sálu.

Konzultace jsou vhodné pro ženy, jež chtějí k přípravě na porod přistupovat aktivně a zároveň bezpečně a neorientují se v široké nabídce různých metod a doporučení. V případě zájmu může porodní asistentka maminkám pomoci sestavit porodní plán či společně podrobněji probrat již vytvořený.

„V dnešní době existuje spoustu názorů, rad a doporučení, jak se na porod co nejlépe připravit. Spoustu maminek však může v přemíře informací tápat, a ne vždy se jim na jejich dotazy dostane uspokojivá odpověď. Zkušené porodní asistentky maminkám podrobně vysvětlí často kladené dotazy spojené například s výhodami či nevýhodami jednotlivých porodních pozic, možnosti úlevy od bolesti a jiné. Návštěvou oddělení a seznámení se s personálem navíc opadnou obavy z neznámého. Psychická pohoda nastávajících maminek je jedním z nejdůležitějších předpokladů k úspěšnému zvládnutí porodu a přivítání miminka na světě,“ dodává zástupkyně primářky porodnicko gynekologického oddělení MUDr. Martina Píšťková.

Nová služba je pro nastávající maminky zdarma, individuální konzultace budou probíhat vždy po předchozím telefonickém objednání na telefonním čísle 572 529 522 nebo 724 473 043, případně prostřednictvím emailu: hladis@nemuh.cz, kontaktní osobou je staniční sestra porodního sálu Bc. Eva Hladišová.