9. 5. 2023

Od roku 2001 je datum 30. května spojeno s Evropským dnem melanomu. Jedná se o celoevropskou edukativní kampaň k prevenci kožních nádorů. Uherskohradišťská nemocnice se tradičně připojuje k osvětě a nabízí široké veřejnosti bezplatnou prohlídku znamének, která se uskuteční 11. května v čase 8–13 hodin v prostorách kožní ambulance („Skleňák“, budova F), bez nutnosti předchozího objednání.

Melanom se řadí k nejzávažnějším typům rakoviny kůže a počet pacientů s tímto onemocněním trvale narůstá. Preventivní prohlídky znamének a útvarů na kůži za pomocí ručního dermatoskopu dokáže typy zhoubných nádorů nejen zachytit hned v počátcích, ale také jim úspěšně předejít. Zájemci mohou na místě využít také poradenství v oblasti správné péče o znaménka pro nadcházející letní období.