3. 5. 2024

V pondělí 13. května nabídne Kožní oddělení Uherskohradišťské nemocnice preventivní vyšetření mateřských znamének. Tradičně se tak připojí k Evropskému dni melanomu, celoevropské edukativní kampani podporující prevenci kožních nádorů.

„Preventivní vyšetření je určeno široké veřejnosti a spočívá v bezbolestné kontrole mateřských znamének a jiných kožních útvarů pomocí ručního dermatoskopu. Chceme tak podpořit důležitý význam prevence v boji s melanomem, který patří k nejzhoubnějším a nejagresivnějším nádorovým onemocněním. Počet pacientů s touto diagnózou bohužel stále narůstá, přitom faktor času zde hraje významnou roli. V případě včasného záchytu a zahájení léčby má pacient v dnešní době opravdu velkou šanci na vyléčení,“ sděluje primářka kožního oddělení MUDr. Eva Valihrachová.

Bezplatné vyšetření mateřských znamének se uskuteční 13. května v čase 8–13 hodin v prostorách kožní ambulance (3. patro, budova F, „skleňák“) bez nutnosti předchozího objednání. Vzhledem k oblíbenosti akce je však třeba počítat s větší časovou rezervou.