26. 3. 2024

V rámci pravidelné obnovy vozového parku zakoupila Uherskohradišťská nemocnice sedm nejmodernějších sanitních vozů Volkswagen Transporter. Nové sanitky zajišťující pacientům bezpečný transport a maximální komfort budou uvedeny do provozu na začátku měsíce dubna.

„Všechny vozy jsou vybaveny nadstandardní zdravotní transportní technikou, transportními nosítky a křesly s pásovým systémem. Přepravovaní klienti jistě ocení anatomicky tvarované pohodlné sedačky, při delších trasách je možné na přání pacienta sledovat oblíbené pořady v minitelevizi, odreagovat se při poslechu hudby či se připojit na wifi,“ říká vedoucí dopravní služby Vlastislav Blizňák.

Důležitou součástí moderní výbavy jsou bezpečností prvky v podobě předních i zadních parkovacích senzorů a zadní couvací kamery s promítáním řidiči do kabiny, stejně jako bezpečnostní kamera umístěná v ambulantním prostoru u pacientů. Pro lepší vidění při jízdě v noci slouží přední i zadní světlomety s FULL LED technologií.

„Bezpečí a komfort pacientů jsou u nás vždy na prvním místě. Letos jsme do pravidelné obměny vozového parku investovali z vlastního rozpočtu více než 12 milionů korun. Sanitky budou sloužit pro převoz pacientů k ambulantním vyšetřením do nemocnice nebo po propuštění domů. Využití najdou také u dálkových převozů na specializovaná vyšetření do fakultních nemocnic, center nebo do lázní,“ sděluje předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Dopravní zdravotní služba momentálně disponuje celkem 19 „venkovními“ sanitkami, dalších 6 vozidel slouží k převozu pacientů v rámci areálu nemocnice.

„Ročně uskutečníme více než 40 tisíc převozů mimo nemocnici, přičemž každé vozidlo má průměrný měsíční nájezd kolem 3 tisíc kilometrů. V poslední době byla nejdelší jízdou cesta do Karlových Varů, standardně převážíme pacienty do Prahy, Brna, Ostravy či Olomouce,“ dodává vedoucí dopravní služby Blizňák.

K přepravě, která je plně hrazena ze zdravotního pojištění, je třeba doložit dokument, jenž pacientům předepisuje obvodní či ošetřující lékař. Služby dopravní služby však mohou využít i klienti bez nároku na bezplatný převoz, a to za smluvní ceny. Více informací na webových stránkách nemocnice, telefonní kontakt pro objednávky přepravy: 800 900 155.