27. 9. 2018

Několik desítek lidí dorazilo v sobotu 22. září na heliport Uherskohradišťské nemocnice. Právě tady totiž startoval Pochod k Roku dítěte - akce na podporu dětského oddělení. Organizátoři přichystali trať, vedoucí kolem celého Kunovského lesa. Pro děti ale byla připravena také orientační hra, kterou vymysleli a zorganizovali studenti Uherskohradišťského gymnázia. Výtěžek z dobrovolného startovného nemocnice využije na nákup vybavení dětského oddělení.

Podzimní pochod zorganizovala Uherskohradišťská nemocnice poprvé v loňském roce, kdy byl součástí aktivit Roku srdce. Tehdy se do přírody vypravila více než stovka účastníků. V letošním roce byl zájem o něco nižší, i tak si ale lidé mohli užít příjemnou procházku, kterou dětem zpestřily nástrahy orientační hry. Na závěr pak všechny čekala zasloužená odměna v podobě tradičního opékání voňavých špekáčků. Ani v letošním roce nechyběly zpěvníky s klasickými táborákovými písničkami a doprovodná kytara. Šikovné děti, kterým se podařilo úspěšně splnit úkoly, si pak domů odnesly odměny- pestrobarevné draky.