2. 5. 2022

Ve čtvrtek 5. května se Uherskohradišťská nemocnice připojí ke Světovému dni hygieny rukou, který každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Podle jejich dat se až 80 % všech infekčních onemocnění přenáší právě prostřednictvím rukou.

Preventivní akce, která si klade za cíl upozornit na důležitost správné hygieny rukou pro prevenci přenosu infekčních onemocnění, proběhne první květnový čtvrtek v přízemí centrálního objektu I (před nemocniční lékárnou) v čase 9-13 hodin. Zájemci budou mít možnost si pod odborným dohledem zdravotníků Uherskohradišťské nemocnice vyzkoušet správnou techniku mytí rukou a dozvědět se, kdy a jak často je potřeba si ruce mýt nebo dezinfikovat.

„Správné provedení hygieny rukou je jedním z nejlehčích způsobů, jak se kdekoliv vyhnout mnoha přenosným onemocněním. Zájemcům rádi poradíme a předvedeme, jak a kdy se mají ruce mýt, kontrolu správného provedení hygieny rukou pak budou moci účastníci preventivní akce provést přímo na místě prostřednictvím UV lampy, říká vedoucí hygienicko epidemiologického střediska Marie Hubáčková.