27. 6. 2022

V pátek 24. června se v obci Březová konala tradiční akce pro žáky místní školy, na které se představily jednotlivé složky záchranného systému, zástupci armády i vojáci. V letošním roce se do programu zapojili i zaměstnanci Uherskohradišťské nemocnice. Děti se tak mohly seznámit s prací zdravotníků z hematologicko transfúzního oddělení a na modelu paže, tzv. „umělé ruky“, si bezpečně vyzkoušet odběr krve.

Pro všechny zvídavé návštěvníky byl připraven k prohlídce také moderní sanitní vůz z flotily dopravní zdravotní služby. „Největší zájem byl mezi dětmi o tlačítko na spuštění sirény, majáku a možnost si vyzkoušet zdravotní transportní techniku – nosítka a křeslo. Akční ukázku první pomoci, včetně poskytnutí masáže srdce a použití defibrilátoru, předvedli na figurantce zaměstnanci nemocnice, kteří ve svém volném čase zastávají činnost „first respondera“ čili dobrovolného záchranáře,“ přiblížil program pátečního dopoledne vedoucí nemocniční dopravy Vlastislav Blizňák.

Další fotografie z akce ZDE.