11. 1. 2024

Ve středu 10. ledna uzavřela Uherskohradišťská nemocnice společně s odborovými organizacemi (Lékařským odborovým klubem – Svazem Českých lékařů, Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR, Profesní a odborovou unii zdravotnických pracovníků a Sdružením provozních zaměstnanců, zaměstnanců komplementu a lékárny) kolektivní smlouvu na rok 2024.

Smluvní strany čítající nemocnici a celkem čtyři odborové organizace se dohodly na navýšení mzdového tarifu o 10 % u všech zaměstnanců nemocnice kromě lékařů a farmaceutů. Těm kolektivní smlouva zajišťuje respektování dohody dosažené na celostátní úrovni, která navyšuje jejich aktuální mzdový výměr o 5-15 tisíc Kč v závislosti na dosaženém vzdělání.

„Intenzivní a komplikovaná jednání byla způsobena především změnou nastavení pracovního systému u lékařů, kteří nově přechází do nepřetržitého režimu. Vzhledem k tomu, že se jedná o významnou změnu, vyjednání a dohodnutí všech podmínek trvalo delší dobu,“ sdělil Ing. Mgr. Jaroslav Zemánek, člen představenstva Uherskohradišťské nemocnice pro oblast ekonomickou, personální a dopravy.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo se všemi stranami dohodnout a kolektivní smlouvu uzavřít. Nemocnice vykročila do nového roku v plném provozu, zajištěno je fungování odborných ambulancí i pohotovostní lékařské služby pro dospělé i děti a dorost,“ dodal předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.