17. 12. 2015

UHN uzavřela kolektivní smlouvu s odborovými organizacemi (MO Lékařského odborového klubu, Svazem Českých lékařů, ZO Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků a Sdružením provozních zaměstnanců, zaměstnanců komplementu a lékárny) na rok 2016.

Smluvní strany – v tomto případě nemocnice a čtyři odborové organizace -  se dohodly například na navýšení tarifní části mzdy o 5%  u všech zaměstnanců Uherskohradišťské nemocnice, navýšení odměny za pracovní pohotovost lékařů o 5%, poskytnutí pracovního volna s náhradou mzdy k přípravě na zkoušku k získání odborné specializace lékařům, a to v délce deseti pracovních dnů.  Stejně tak bude poskytnuto pracovní volno s náhradou mzdy k přípravě na závěrečnou zkoušku v rámci specializačního studia nelékařskému zdravotnickému personálu nemocnice, a to v délce pěti pracovních dnů. V případě dobrého hospodářského výsledku Uherskohradišťské nemocnice za rok 2016 budou zaměstnancům vyplaceny prémie ve stejném objemu jako v roce 2015 a také příspěvek na penzijní připojištění – ten nově získají zaměstnanci pracující v UHN déle než dva roky (dříve pět let). Z další řady závazků, práv a povinností, které vyplývají z nové kolektivní smlouvy, lze vyzdvihnout i stávající pětitýdenní dovolenou.