29. 12. 2022

UHN uzavřela kolektivní smlouvu s odborovými organizacemi (MO Lékařského odborového klubu, Svazem Českých lékařů, ZO Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Profesní a odborovou unií zdravotnických pracovníků a Sdružením provozních zaměstnanců, zaměstnanců komplementu a lékárny) na rok 2023.

Smluvní strany – v tomto případě nemocnice a čtyři odborové organizace - se dohodly na navýšení tarifní části mzdy o 5,5 % u všech zaměstnanců Uherskohradišťské nemocnice, při respektování navýšení odměny lékařů za služby vykonávané o víkendech a svátcích a příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí. V případě dobrého hospodářského výsledku Uherskohradišťské nemocnice za rok 2023 budou zaměstnancům znovu poskytovány i obvykle v posledních letech poskytované zaměstnanecké benefity, jako je příspěvek na penzijní připojištění, 13. a 14. mzda či zaměstnanecké poukázky.