11. 3. 2016

Uherskohradišťská nemocnice připravila novinku pro maminky a novorozence v hradišťské porodnici. Každá maminka, které se narodí dítě v UHN, dostane tzv. baby set neboli obrázkový kufřík plný dárků.

Autorem návrhu grafického řešení je výtvarník a grafik Ivan Vacke. Obsah kufříku skrývá výrobky firem, které měly zájem se projektu účastnit. Maminky tak uvnitř najdou například vzorky krémů pro děti, ovocné přesnídávky a šťávy, vlhčené čistící ubrousky, zdravé nosní kapky, ekologické prací prostředky, ale i tematické časopisy. Nechybí také malá kuchařka nebo slevové poukazy do místních prodejen. Projekt podpořily konkrétně tyto firmy: Bepanthen, Nestlé, Zlatnická dílna Filip, Hipp, Pojišťění Martina Makarenková, Hamé, Oralflux, Optika Lesa, Valosun, Ovocňák, Fosfa, Vincentka, Linea Nivnice, VaV kočárky, časopis Maminka, časopis Miminko.

Jednou z prvních novopečených maminek, která dostala kufřík Uherskohradišťské nemocnice, byla i herečka Slováckého divadla Jitka Hlaváčová (dříve Josková), které se 8. března narodil syn Mikuláš. "Chci poděkovat všem, veškerému personálu celého oddělení, jak se o mě i o syna úžasně starali. A k tomu ještě jako velké překvapení tenhle krásný kufřík. Bude to moc hezká a zároveň praktická vzpomínka," pochválila nový produkt herečka.