7. 5. 2019

V pondělí 6. května se také Uherskohradišťská nemocnice připojila ke Světovému dni hygieny rukou. Ten organizuje Světová zdravotnická organizace a jeho cílem je upozornit na fakt, že i tak zdánlivě banální a samozřejmá věc, jako je správná hygiena rukou, může do velké míry ovlivnit naše zdraví.

Důkladné a správné umývání rukou je totiž jednoduchá a přitom nejúčinnější metoda, jak omezit šíření nemocí. Nemytýma rukama se přenáší řada infekčních onemocnění jako např. virová hepatitida typu A, chřipka, salmonelóza, rotavirové infekce, enterovirové infekce atd.
V přízemí prvního centrálního objektu Uherskohrdaišťské nemocnice tak bylo v pondělí připraveno stanoviště, na kterém si mohli zájemci pod dohledem vyzkoušet, jaký má být správný postup hygieny rukou. Pro kontrolu pak sloužila UV lampa, která okamžitě odhalí všechny případné nedostatky.
Preventivní akce přilákala desítky zájemců, včetně několika tříd místní zdravotnické školy. Budoucí sestřičky nemocnici pomohly také s propagací akce. Odpoledne pak nemocnice uspořádala i odbornou přednášku na velmi aktuální téma spalniček, kterou přichystala primářka Infekčního oddělení Uherskohradišťské nemocnice Lenka Turková.