30. 10. 2014

Slavnostní vyhodnocení prvního ročníku ankety Pracovník ve zdravotních službách Zlínského kraje spojené s oceněním osmi konkrétních jedinců se uskutečnilo 29. října v Baťově vile ve Zlíně. Oceněni byli i dva zaměstnanci Uherskohradišťské nemocnice - primářka ORL MUDr. Janka Haĺková a radiologický fyzik Ing. Václav Poljak.

Na základě výzvy zveřejněné v tisku, na internetu i v samotných zdravotnických zařízeních, bylo možné předkládat návrhy na ocenění. Nominací se na odboru zdravotnictví krajského úřadu sešlo do termínu uzávěrky celkem 26. V kategorii "lékař" to bylo 16 návrhů - z toho čtyři z privátní sféry a ostatní se týkaly zaměstnanců tří nemocnic - v kategorii "nelékařský zdravotnický personál" (zdravotní sestra, asistent, záchranář a další) bylo nominováno celkem deset lidí. Primářka ORL Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Janka Halková a Ing. Václav Poljak získali čestné uznání za mimořádný přínos v oblasti zdravotních služeb.

Foto: Zlínský kraj/Ludvík Valouch