23. 2. 2016

Homeopatie může pro někoho znamenat kvalitní léčbu, pro jiného zase jednu velkou neznámou. V Uherskohradišťské nemocnici, konkrétně v nemocniční lékárně, funguje homeopatická poradna, kterou vede Mgr. Alena Pavlicová.

Podle Mgr. Aleny Pavlicové je homeopatie holistická léčebná metoda, která vnímá člověka jako celek. "Jsem přírodní typ, oslovuje mě les, voda, studánky, prameny, prostě "Počátek". Vidím v tom jistou paralelu s homeopatií, která pracuje s příčinou nemoci, tedy s tématem jejího vzniku. Nemoc se v podobě symptomů manifestuje na fyzickém těle až úplně nakonec, předchází tomu dlouhodobé, mnohdy nepřiznané či nevědomé obtíže, které se odehrávají uvnitř člověka a které mohou přerůst do stavu, kdy už je nemožné je přehlížet. Jít po stopách, cestách, vrstvách nemoci s použitím homeopatických léků vidím jako smysluplnou metodiku léčby především chronických diagnóz. Samotnou homeopatii potom jako nedílnou součást komplementární medicíny," vysvětluje Alena Pavlicová a dodává, že homeopatie je neinvazivní, šetrná, bez vedlejších účinků, vyhledávaná zejména těhotnými a kojícími ženami a následně vhodná pro dětské pacienty.

V rámci homeopatické poradny v nemocniční lékárně Uherskohradišťské nemocnice poskytuje Alena Pavlicová konzultační služby, jejich výsledkem je navržená léčba a zabezpečení léků. Nejčastěji řeší diagnózy z oblasti gynekologie, pediatrie, dermatologie či psychiatrie. S pacienty zůstává poté i nadále ve spojení. "Mnozí přicházejí na doporučení lékařů, se kterými následně spolupracuji, neboť jsem toho názoru, že medicína je jen jedna a každá metoda má své limity. Část homeopatické klientely je z dálky, tam vedu konzultace online, v dnešním světě internetu to není žádný problém."

Bezplatné konzultační hodiny homeopatické poradny - pouze po předešlé telefonické domluvě na telefonu 774 154 858 : středa, čtvrtek, pátek v čase 7.00-8.00.

Mgr. Alena Pavlicová s klientkou