18. 3. 2020

Pravidla pro dárcovství krve se v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti a Kroměříži mění. Důvodem je aktuálně probíhající pandemie koronaviru, jenž si vynutila přijetí dalších opatření k ochraně dárců i zdravotnického personálu hematologicko – transfuzních oddělení. Nová pravidla začnou platit od středy 18. března 2020. Beze změn zůstává zatím dárcovství krve ve Vsetínské nemocnici.

Uherskohradišťská nemocnice ruší až do odvolání odběry plazmy. Darovat krev je možné každý pracovní den od 7.00 do 10.30 hodin, dárci se však musí objednat na telefonním čísle 572 529 809, a to kdykoliv v běžné pracovní době. „Na základě těchto objednání budeme zvát dárce k odběru po malých skupinkách. Tímto opatřením se chceme vyhnout jakékoliv kumulaci osob v prostorách transfuzní stanice,“ vysvětlila Marta Černá, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Další informace lze nalézt na odkazu www.nemuh.cz/doc/darci-krve.