16. 1. 2023

Během loňského roku přišlo v porodnici v Uherskohradišťské nemocnici na svět 1 450 miminek, z toho 739 chlapečků a 711 holčiček. Dvojnásobnou radost v podobě narození dvojčátek mělo celkem sedm maminek.

Celkem se v roce 2022 v porodnici uskutečnilo 1 443 porodů. „Minulý rok byl pro naše oddělení co do počtu narozených miminek klidnější, z dlouhodobého hlediska však sledujeme stále rostoucí trend porodnosti. Pro zajištění maximálního komfortu nejen pro rodiče a jejich novorozené děti, ale i pro pacientky gynekologického oddělení, plánujeme rozšířit porodnicko gynekologický pavilon celkem o 18 lůžek včetně dvou rodinných pokojů,“ sdělila primářka porodnicko gynekologického oddělení MUDr. Soňa Pánková, Ph.D.

Nejmenší miminko narozené v Uherskohradišťské nemocnici vážilo 900 gramů, rekordmanem s nejvyšší hmotností se stal novorozenec s 4 960 gramy. Loňské statistice nejoblíbenějších jmen kralovali u chlapečků Jakub a Matyáš, u holčiček zvítězily Viktorie a Natálie. Mezi méně obvyklými a netradičními jmény se objevili například Corey, Zachary, Siňorita či Filoména.

První miminko roku 2023 přivítali zdravotníci v porodnici necelou hodinu po silvestrovské půlnoci. Zdravý chlapeček Mareček Růžička vážil 3 810 gramů a měřil 51 cm. Osobně poblahopřát a předat mamince dárkový poukaz na zapůjčení novorozenecké postýlky přišel také člen představenstva Uherskohradišťské nemocnice Ing. Mgr. Jaroslav Zemánek.

První občánek města Uherské Hradiště s příchodem trošku otálel, na svět se však rozhodl přijít velkolepě přímo na Tři krále. Chlapeček Andreas se narodil 6. ledna v 15:06 hod. s královskými mírami 3 900 gramů a 52 cm.„Maminkám i tatínkům moc děkujeme za projevenou důvěru. Velmi si vážíme toho, že je naše pracoviště vyhledávanou porodnicí i mimo náš region. Soustavně pracujeme na tom, abychom rodičkám i pacientkám poskytovali co nejlepší péči. Všem dětem a rodičům přejeme hlavně pevné zdraví,“ dodala primářka Pánková.