21. 3. 2024

Rozšíření stávajícího ambulantního provozu o novou vyšetřovnu, čekárnu a zázemí pro personál, stejně jako nové moderní pokoje na gynekologickém oddělení a oddělení šestinedělí, přinese započatá přístavba porodnicko gynekologického pavilonu.

„Stavební práce byly zahájeny v polovině února a pokud půjde vše podle plánu, budou dokončeny do konce letošního roku. Realizací akce vzniknou požadované potřebné prostory, které přinesou větší komfort pacientkám a lepší provozní podmínky pro ošetřující personál. Po dobu přestavby se budeme snažit o maximální zajištění běžného provozu a chodu oddělení. Pacientky i návštěvníky oddělení však prosíme o toleranci a trpělivost s případnými dočasně ztíženými podmínkami,“ sdělil vedoucí stavebních investic Ing. Pavel Lečbych.

„Přístavba poskytne nové krásné prostory jak pro pacientky, které k nám přicházejí na vyšetření či ke gynekologickým výkonům, tak pro rodičky i ošetřující personál. Maminky jistě ocení nové zázemí rodinných pokojů, kde budou moci strávit chvíle po porodu v intimním prostředí spolu s partnerem. O tento typ pokojů je u rodiček velký zájem, a ne vždy bylo možné díky omezené kapacitě vyjít všem požadavkům vstříc. Věřím, že domácí prostředí a maximální komfort povede k ještě větší spokojenosti se službami a péčí našeho oddělení,“ dodala primářka porodnicko gynekologického oddělení MUDr. Soňa Pánková, Ph.D.

Celkové náklady na přístavbu porodnicko gynekologického pavilonu jsou vyčísleny na částku převyšující 34 milionů korun. Financovat je bude Uherskohradišťská nemocnice z vlastních zdrojů.