20. 10. 2021

S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci a doporučení o omezení návštěv pro lůžková zdravotnická zařízení vydané k dnešnímu dni Krajskou hygienickou stanicí, vyhlašuje Uherskohradišťská nemocnice zákaz návštěv na lůžkových odděleních.

Usnesení o omezení návštěv padlo na mimořádném zasedání krizového štábu Zlínského kraje ve středu 20. října za účasti hejtmana Radima Holiše a vedení pěti nemocnic. „Rozhodnutí bylo jednomyslné. Nejhůře je na tom momentálně Kroměřížská nemocnice, kde omezení návštěv platí od pondělí. Pro ostatní nemocnice jde o preventivní opatření," sdělil hejtman Holiš. Vyjádřil také obavu z příchodu další vlny epidemie a  tím i nárůstu zátěže pro nemocnice.

Výjimka z regulace návštěv bude platit pouze pro návštěvy nezletilých pacientů, doprovodu otců či jiných osob u porodu, návštěvy pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Výjimka platí pouze za dodržení dalších stanovených podmínek.

S ohledem na bezpečnost pacientů prosíme všechny občany o zvážení nutnosti návštěv v nemocnici. Zákaz bude platit až do odvolání.