4. 7. 2014

Měsíc červen byl pro porodnici v Uherskohradišťské nemocnici doslova „nadílkou“. Narodilo se tady totiž celkem 117 dětí – 63 chlapců a 54 dívek.

Loňský červen tak bohatý nebyl, to přišlo na svět pouze 76 dětí, stejně tak například v červnu 2011, kdy to bylo dětí 75. Celkem se v letošním roce od 1. ledna zatím narodilo v Uherskohradišťské nemocnici k 30. červnu 580 dětí. Letošní červen přinesl ještě jedno překvapení – výraznější počet porodů císařským řezem – celých 19 procent. „V červnu jsme měli hodně císařských řezů ze zdravotních důvodů, sešlo se víc maminek s problémy,“ uvedl primář porodnicko gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Jiří Březina.

Perličkami pak často bývají vybraná jména novorozenců. Zrovna v červnu to byl netradiční „Loki“ (křestní jméno španělského původu) nebo již známější Timothy.